برنامه ریزی جشن تولد

برنامه ریزی جشن تولد | چگونه جشن تولد خوب برگزار کنیم

در این مقاله میخواهیم در مورد برنامه ریزی جشن تولد کودکان و بزرگسالان با شما عزیزان صحبت کنیم.قطعا مراسم جشن تولد جشنی است که برای هر خانواده ای مهم و ضروری است،چرا که در روز خاصی بهترین اتفاق زندگیشان یعنی تولد کودکشان رخ داده است. لازمه ی یک شب به یاد ماندنی برنامه ریزی جشن تولد فرزندتان است.

 

پیشنهاد ها:

شما برای اینکه یک تولد ساده و در عین حال به یاد ماندنی و جذابی شکل دهید،باید از خود خلاقیت نشان دهید. خلاقیت چیزی است که در شب تولد از خود یا به کمک دیگران نشان میدهید و با آن هم فرزند و هم میهمانان را سوپرایز (متعجب) و خوشحال میکنید. فرض کنید بازی ای از خود برنامه ریزی کنید که تا به حال انجام نشده(حواستان باشد در بازی،حتما خود شخصی که تولدش است نقش اصلی را ایفا کند).

 

جشن تولد با شکوه!

فرد یا کودکان ما در هر سنی که باشند،جشن تولد ساده را به جشن تولد بسیار با شکوه ترجیح میدهند. دلیلش هم واضح است. شما فکر کنید جشن تولدی با تعداد میهمانان زیاد و بسیار با شکوه گرفته اید،حال باید او هم لباس باشکوه بپوشد و خیلی موذب جلوی مهمانان! آیا شما خودتان در همچین جشنی راحت هستید؟ مخصوصا کودکان که در یک میهمانی ساده و بی پیرایه،اوقات بهتری خواهند داشت.

برنامه ریزی جشن تولد

موارد لازم و اجباری در جشن تولد:

1-بعضی خوراکی ها و کارها هستند که جزء واجبات هستند و برنامه ریزی جشن تولد شما را کامل میکنند. مثلا کیک تولد کودک که باید با تزیین خوبی انجام شده باشد،این تزیین کیک تولد حتما نباید توسط افراد دیگر و قنادی ها صورت بگیرد بلکه خودتان میتوانید هم کیک را درست کنید و هم تزیین آنرا.

 

2- حتما باید کادو و هدیه به فردی که تولدش است بدهید. بسیاری از افراد نمیدانند که په چیزی میتواند کادوی خوب باشد و سوالشان با این عنوان است که مثلا تولد دخترم پی بخرم؟ که ملاک های انتخاب یک کادوی مناسب در زیر آورده شده است:

 

  • برای انتخاب کادو باید ملاک هایی را مد نظر داشت مثلا با دانستن ماه تولد او باید مطالعه ای داشته باشید تا بدانید فلان ماه از چه چیزهایی خوششان می آید و از چه چیز هایی بدشان می آید.
  •   باید در طول زندگی با او بدانید علاقه اش به چه چیز هایی است.
  • باید با توجه به تیپ شخصیتی او کادو را انتخاب کنید.
  • رنگ های مورد علاقه او را در نظر بگیرید.
  • بهترین نوع انتخاب کادو همان چیزهایی هسند که خودش دارد مثلا لباس ها و وسایل او را در نظر بگیرید تا یک دید کلی بدست آورید.
  • میتوانید از خودش بپرسید. بر خلاف تصورات سوال کردن از خودش او را ناراحت نمیکند.
  • اگر دانشجو یا مدرسه ای است میتوانید علاقه او را در زمینه رشته تحصیلی یا وسایل مورد استفاده اش در نظر بگیرید.

 

3-و نکته ی آخر هم که بسیار مهم است و معمولا رعایت نمیشود پیام هایی است که در بین افراد با شخصی که تولدش است رد و بدل میشود. این پیام های تبریک تولد باید سرشار از عشق،محبت،امید و در کل ابراز علاقه به وی باشد.

 

راه حل های تولد خوب:

1- حداکثر تعداد میهمانان می بایستی یک تا یک و نیم برابر سن فرزندتان یا بزرگسال مربوطه باشد.بنابراین،در جشن تولد یک کودک 4 ساله بهتر است 5 تا 6 میهمان و در جشن تولد یک کودک 8 ساله،8 تا 12 میهمان حضور داشته باشند.

 

2- قبل از صحبت با فرزندتان در مورد جشن،فکر کنید که میخواهید چه مقدار وقت و پول صرف این برنامه کنید.از قبل تصمیم بگیرید که مایل به انجام په کاری هستید و چه کاری نمیخواهید انجام دهید.حال بعد از ساماندهی افکارتان،با فرزندتان صحبت کنید تا ببینید او چه جشن تولدی را دوست دارد.این جشن مال اوست و شما باید خواسته های او را در نظر بگیرید.

برنامه ریزی جشن تولد

3- حتما در برنامه ریزی و آماده سازی میهمانی از فرزندتان کمک بگیرید.طبق گفته ها،کسانی که در مراحل مختلف برنامه ریزی برای میهمانی مشارکت میکنند،در نهایت خوشحال تر خواهند بود.

 

4- در روز جشن یا روز قبل آن،در مورد کات مورد نظرتان با فرزندتان صحبت کنید.باهم،رفتارهایی را که هنگام ورود میهمانان یا طی مراسم جشن تولد از او توقع دارید،مرور کنید.در مورد رفتارهای مناسب به هنگام بازکردن هدایا،صحبت کنید.مطمئن شوید فرزندتان به خاطر خواهد داشت که پس از بازکردن هدیه هر کس،به آن شخص نگاه کند،نام او را بگوید وتشکر کند.

به او بگویید که اگر هدیه ای را باز کرد و منوجه شد خودش آنرا دارد،چه واکنشی مناسب تر است:((فقط بگو متشکرم.حرف مثبتی در مورد هدیه بگو.بعد آنرا برایت عوض خواهیم کرد)). واکنش او را در برابر هدیه ای که اصلا دوست ندارد،باهم مرور کنید.چند جمله جالب به او یاد بدهید،مثلا ((آه عمه مریم!از این ماشین کوکی ات واقعا ممنونم،عروسک میتواند روی آن بنشیند.))

 

 

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست