توضیحات کامل درباره بارداری

توضیحات کامل درباره بارداری

توضیحات کامل درباره بارداری

 

در این مقاله از سری مقالات دوران بارداری و مادران میخواهیم توضیحات کامل درباره بارداری را برایتان منتشر کنیم.در این مقاله به بسیاری از مسائل مهم و حساس خانم های باردار در این این دوران توضیحات مفصلی آورده شده است.پس پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتهای سایت کودکان ما همراهی بفرمایید.

حاملگی زمانی اتفاق می افتد که اسپرم پس از آزاد شدن تخمدان هنگام تخمک گذاری ، تخمک را بارور کند. تخم بارور شده سپس به داخل رحم می رود ، جایی که کاشت صورت می گیرد. کاشت موفقیت آمیز منجر به حاملگی می شود.

 

به طور متوسط ​​، یک بارداری تمام مدت 40 هفته طول می کشد. عوامل زیادی وجود دارد که می توانند در بارداری تأثیر بگذارند. زنانی که تشخیص زودرس بارداری و مراقبتهای قبل از زایمان را دریافت می کنند ، بیشتر احتمال دارد بارداری سالم را تجربه کرده و نوزاد سالم به دنیا بیاورند.

 

دانستن آنچه در طول دوره بارداری کامل انتظار دارید ، برای نظارت بر سلامتی و سلامت کودک مهم است. اگر مایل به جلوگیری از بارداری هستید ، اشکال مؤثری از کنترل تولد نیز وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

 

علائم بارداری

شما ممکن است قبل از انجام آزمایش بارداری متوجه برخی علائم و نشانه ها شوید. با تغییر سطح هورمون شما ، هفته ها دیگر ظاهر می شوند.

 

دوره از دست رفته

یک دوره از دست رفته یکی از اولین علائم بارداری (و شاید کلاسیک ترین) باشد. با این حال ، یک دوره از دست رفته لزوماً به معنای باردار بودن نیست ، به خصوص اگر چرخه شما به صورت نامنظم باشد.بسیاری از شرایط سلامتی به غیر از بارداری وجود دارد که می تواند یک دوره دیرهنگام یا از دست رفته را ایجاد کند.

 

سردرد

سردرد در اوایل بارداری شایع است. آنها معمولاً در اثر تغییر سطح هورمون و افزایش حجم خون ایجاد می شوند. اگر سردرد شما از بین نرود یا به خصوص دردناک باشد ، با پزشک خود تماس بگیرید.

 

پیشنهاد کودکان ما: درمان سردرد میگرنی در کودکان

 

لکه بینی

بعضی از خانمها ممکن است در اوایل بارداری دچار خونریزی سبک و لکه بینی شوند. این خونریزی اغلب در نتیجه کاشت صورت است. کاشت معمولاً یک تا دو هفته بعد از لقاح رخ می دهد.

 

خونریزی زودرس بارداری همچنین می تواند ناشی از شرایط نسبتاً جزئی مانند عفونت یا سوزش باشد. حالت دوم اغلب روی سطح دهانه رحم (که در دوران بارداری بسیار حساس است) تأثیر می گذارد.

 

خونریزی گاهی اوقات می تواند عارضه جدی حاملگی ، مانند سقط جنین ، بارداری خارج رحمی یا جفت جلدی را نشان دهد. در صورت نگرانی همیشه با پزشک خود تماس بگیرید.

 

افزایش وزن

شما می توانید انتظار داشته باشید در چند ماه اول بارداری بین 1 تا 4 پوند به دست بیاورید. افزایش وزن نسبت به آغاز سه ماهه دوم شما قابل توجه تر می شود.

 

فشار خون بالا ناشی از بارداری

فشار خون بالا یا فشار خون بالا گاهی در دوران بارداری ایجاد می شود. تعدادی از عوامل می توانند خطر شما را افزایش دهند ، از جمله:

 

 •     اضافه وزن یا چاق بودن
 •     سیگار کشیدن
 •     سابقه قبلی یا سابقه خانوادگی فشار خون بالا ناشی از بارداری

 

سوزش سر دل

هورمونهای آزاد شده در دوران بارداری گاهی می توانند دریچه بین معده و مری شما را آرام کنند. وقتی اسید معده نشت می کند ، این می تواند منجر به سوزش سر دل شود.

 

یبوست

تغییر هورمون در اوایل بارداری می تواند دستگاه گوارش شما را کند کند. در نتیجه ، ممکن است یبوست شوید.

 

گرفتگی عضلات

از آنجا که عضلات داخل رحم شما شروع به کشش و گسترش می کنند ، ممکن است احساس کشش احساس کنید که شبیه گرفتگی قاعدگی است. اگر لکه بینی یا خونریزی در کنار گرفتگی شما رخ دهد ، می تواند سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی را نشان دهد.

 

کمردرد

هورمون ها و استرس روی عضلات بزرگترین علت کمردرد در اوایل بارداری است. بعداً ، افزایش وزن و مرکز ثقل تغییر یافته شما ممکن است به کمردرد شما بیفزاید. تقریبا نیمی از زنان باردار در دوران بارداری خود کمر درد را گزارش می کنند.

 

کم خونی

زنان باردار خطر کم خونی را افزایش می دهند که باعث ایجاد علائمی مانند سرگیجه و سرگیجه می شود.پیشنهاد میکنم مقاله ی کم خونی در کودکان را مطالعه بفرمایید.این بیماری می تواند به تولد زودرس و وزن کم تولد منجر شود. مراقبتهای قبل از تولد معمولاً شامل غربالگری برای کم خونی است.

 

پیشنهاد کودکان ما : راه های پیشگیری از کم خونی در کودکان

افسردگی

بین 14 تا 23 درصد از کل زنان باردار در دوران بارداری دچار افسردگی می شوند. تغییرات بیولوژیکی و عاطفی بسیاری که شما تجربه می کنید می تواند دلایل مهمی باشد.اگر شما مانند خود معمول خود نیستید حتما به پزشک خود بگویید.

 

 

بیخوابی

بی خوابی یکی دیگر از علائم شایع بارداری زودرس است. استرس ، ناراحتی جسمی و تغییرات هورمونی می توانند دلایلی باشند. یک رژیم متعادل ، عادت خوب خواب و کشش های یوگا همه می توانند به شما در داشتن یک خواب خوب شب کمک کنند.

 

تغییرات سینه

تغییرات پستان یکی از اولین علائم قابل توجه بارداری است. حتی قبل از اینکه به اندازه کافی یک آزمایش مثبت را انجام دهید ، ممکن است سینه های شما احساس سستی ، تورم و به طور کلی سنگین یا پر شود. ممکن است نوک سینه های شما بزرگتر و حساس تر شوند ، و ممکن است آئورت ها تیره شوند.

 

آکنه

به دلیل افزایش هورمونهای آندروژن ، بسیاری از خانمها در اوایل بارداری آکنه را تجربه می کنند. این هورمون ها می توانند باعث پوسته پوسته شدن پوست شما شوند که می توانند منافذ آن را مسدود کنند. آکنه بارداری معمولاً موقتی است و بعد از به دنیا آمدن کودک پاک می شود.

 

استفراغ

استفراغ جزء “بیماری صبحگاهی” است ، یک علامت شایع است که معمولاً در طی چهار ماه اول ظاهر می شود. بیماری صبحگاهی اغلب اولین علامت بارداری است. افزایش هورمون ها در دوران اولیه بارداری علت اصلی است.

 

پیشنهاد کودکان ما: درمان اسهال و استفراغ در کودکان

 

درد باسن

درد لگن در دوران بارداری شایع است و تمایل به افزایش در اواخر بارداری دارد. این می تواند علل مختلفی داشته باشد ، از جمله:

 • فشار بر رباطهای شما
 • سیاتیک
 • تغییر در وضعیت شما
 • رحم سنگین تر است

 

 

اسهال

اسهال و سایر مشکلات گوارشی به طور مکرر در دوران بارداری رخ می دهد. تغییرات هورمون ، رژیم غذایی متفاوت و استرس اضافه شده همه توضیحات احتمالی است. اگر اسهال بیش از چند روز به طول انجامید ، با پزشک خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که دچار کمبود آب بدن نمی شوید.

 

استرس و بارداری

توضیحات کامل درباره بارداری

در حالی که معمولاً بارداری اوقات خوشی است ، اما می تواند منبع استرس نیز باشد. کودک جدید به معنای تغییرات بزرگی در بدن ، روابط شخصی و حتی مالی شما است. در صورت احساس ناراحتی ، از دکتر خود دریغ نکنید.

 

خط آخر

اگر فکر می کنید ممکن است باردار باشید ، نباید فقط برای تأیید به این علائم و علائم اعتماد کنید. انجام آزمایش حاملگی در منزل یا مراجعه به پزشک برای آزمایش آزمایشگاه می تواند حاملگی احتمالی را تأیید کند.

 

بسیاری از این علائم و نشانه ها همچنین می توانند به دلیل سایر شرایط سلامتی مانند سندرم قبل از قاعدگی (PMS) ایجاد شوند. درباره علائم اولیه بارداری بیشتر بیاموزید – مانند اینکه چه زود به زودی آنها ظاهر می شوند.

 

بارداری هفته به هفته

هفته های بارداری به سه ماهه تقسیم می شوند که هر یک دارای نقاط عطف پزشکی برای شما و نوزاد است.

 

سه ماهه اول

کودک در سه ماهه اول (هفته های 1 تا 12) به سرعت رشد می کند. جنین شروع به رشد مغز ، نخاع و اندام های خود می کند. قلب کودک نیز شروع به ضرب و شتم خواهد کرد.

 

در طول سه ماهه اول ، احتمال سقط جنین نسبتاً زیاد است. طبق دانشکده زنان و زایمان آمریکایی (ACOG) ، تخمین زده می شود که حدود 1 از 10 حاملگی به سقط جنین خاتمه یابد ، و حدود 85 درصد از اینها در سه ماهه اول رخ می دهد.اگر علائم سقط جنین را تجربه کردید ، فوراً کمک بگیرید.

 

پیشنهاد کودکان ما: هفته اول بارداری

 

سه ماهه دوم

در طول سه ماهه دوم بارداری (هفته های 13 تا 27) ، ارائه دهنده خدمات درمانی شما احتمالاً سونوگرافی اسکن آناتومی را انجام می دهد.این آزمایش بدن جنین را از نظر هرگونه ناهنجاری رشدی بررسی می کند. اگر می خواهید قبل از تولد کودک بدانید ، نتایج آزمایش می تواند جنسیت کودک شما را نشان دهد.احتمالاً احساس خواهید کرد که کودک شما در حال حرکت ، لگد و مشت زدن به درون رحم است.

 

بعد از 23 هفته ، نوزاد در رحم “زنده” محسوب می شود. این بدان معنی است که می تواند در خارج از رحم شما زنده بماند. نوزادان متولد این اوایل اغلب دارای مشکلات پزشکی جدی هستند. کودک شما هر چه طولانی تر بتواند بارداری را به دنیا آورد ، شانس به مراتب سالم تر شدن دارد.

 

اسهال و سایر مشکلات گوارشی به طور مکرر در دوران بارداری رخ می دهد. تغییرات هورمون ، رژیم غذایی متفاوت و استرس اضافه شده همه توضیحات احتمالی است. اگر اسهال بیش از چند روز به طول انجامید ، با پزشک خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که دچار کمبود آب بدن نمی شوید.

 

هر بارداری متفاوت است ، اما به احتمال زیاد تحولات در این بازه زمانی کلی اتفاق می افتد. درباره تغییراتی که شما و کودک خود در طول سه ماهه طی خواهید کرد ، بیشتر بدانید.

 

پیشنهاد کودکان ما: علائم هفته ی سوم بارداری

 

تست های بارداری

آزمایشات حاملگی خانگی بعد از اولین روز از دوره از دست رفته شما بسیار دقیق است. اگر در آزمایش بارداری خانگی نتیجه مثبتی گرفتید ، باید بلافاصله قرار ملاقات با پزشک خود را تعیین کنید. برای تأیید و تاریخ بارداری از سونوگرافی استفاده خواهد شد.

 

بارداری با اندازه گیری سطح گنادوتروپین کوریونی بدن (hCG) بدن تشخیص داده می شود. hCG همچنین به عنوان هورمون حاملگی نیز گفته می شود ، هنگام کاشت تولید می شود. اما ممکن است تا زمانی که یک دوره را از دست ندهید شناسایی نشود.بعد از اینکه یک دوره را از دست دادید ، سطح hCG به سرعت افزایش می یابد. hCG از طریق ادرار یا آزمایش خون تشخیص داده می شود.

 

آزمایش ادرار ممکن است در مطب پزشک انجام شود ، و آزمایشاتی مشابه شما در منزل می باشد.آزمایش خون می تواند در آزمایشگاه انجام شود. آزمایش خون hCG به همان اندازه آزمایش های حاملگی خانگی دقیق است. تفاوت در این است که آزمایش خون ممکن است به محض شش روز پس از تخمک گذاری انجام شود.

 

هر چه زودتر بتوانید تأیید کنید که باردار هستید ، بهتر است. تشخیص زودهنگام به شما امکان می دهد تا از سلامت کودک خود مراقبت بهتری داشته باشید. اطلاعات بیشتری در مورد تست های بارداری ، مانند نکاتی برای جلوگیری از نتیجه “منفی کاذب” کسب کنید.

توضیحات کامل درباره بارداری

بارداری و ترشحات واژن

افزایش ترشحات واژن یکی از اولین علائم بارداری است. ممکن است میزان ترشحات شما از اوایل یک تا دو هفته پس از برداشت ، افزایش یابد ، حتی قبل از اینکه یک دوره را از دست ندهید.

 

با پیشرفت دوران بارداری ، شما همچنان به افزایش میزان ترشحات ادامه می دهید. تخلیه همچنین ضخیم تر می شود و بیشتر اتفاق می افتد. این معمولا در پایان دوران بارداری سنگین ترین است.

 

در طی هفته های آخر بارداری ، ترشحات شما ممکن است دارای رگه هایی از مخاط ضخیم و خون باشد. این “نمایش خونین” نامیده می شود. این می تواند نشانه اولیه کار باشد. در صورت وجود هرگونه خونریزی باید به پزشک اطلاع دهید.ترشحات طبیعی واژن یا لکوئوره نازک و سفید یا شفاف یا شیری است. همچنین بوی خفیف دارد.

 

اگر ترشحات شما زرد ، سبز یا خاکستری با بوی قوی و ناخوشایند است ، غیر طبیعی است. ترشحات غیر طبیعی می تواند نشانه عفونت یا مشکلی در بارداری شما باشد ، به خصوص اگر قرمزی ، خارش یا ورم روده وجود داشته باشد.

 

اگر فکر می کنید ترشح واژینال غیر طبیعی دارید ، سریعاً به پزشک ارائه دهنده خدمات پزشکی اطلاع دهید. درباره ترشحات واژن در دوران بارداری بیشتر بدانید.

 

بارداری و عفونت ادراری (UTI)

عفونت ادراری (UTI) یکی از رایج ترین عوارضی است که خانم ها در دوران بارداری تجربه می کنند. باکتری ها می توانند داخل مجرای ادراری یا مجاری ادراری یک زن قرار گیرند و می توانند به داخل مثانه حرکت کنند. جنین فشار اضافی را به مثانه وارد می کند ، که می تواند باعث به دام افتادن باکتری ها شود و باعث عفونت شود.

 

علائم UTI معمولاً شامل درد و سوزش یا تکرر ادرار است. شما همچنین ممکن است تجربه کنید:

 • ادرار ابری یا آغشته به خون
 • درد لگن
 • درد پایین کمر
 • تب
 • تهوع و استفراغ

 

تقریبا 18 درصد از زنان باردار مبتلا به UTI می شوند. با خالی ماندن مثانه ، به خصوص قبل و بعد از رابطه جنسی می توانید از بروز این عفونت ها جلوگیری کنید. مقدار زیادی آب بنوشید تا آبرسانی نشود. از استفاده از دوش و صابون های خشن در ناحیه دستگاه تناسلی خودداری کنید.

 

در صورت بروز علائم UTI با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید. عفونت ها در دوران بارداری می توانند خطرناک باشند زیرا باعث افزایش خطر زایمان زودرس می شوند.

 

هنگامی که زود گرفتار شد ، اکثر UTI ها را می توان با آنتی بیوتیک هایی که در برابر باکتری ها موثر هستند اما هنوز هم برای استفاده در دوران بارداری بی خطر هستند ، درمان کرد. برای جلوگیری از UTI قبل از شروع کار ، توصیه های اینجا را دنبال کنید.

 

پیشگیری از بارداری

زنانی که شریک جنسی جنسی مردان دارند ، اگر تمایل به باردار شدن ندارند ، باید کنترل تولد را در نظر بگیرند.برخی از روش های پیشگیری از بارداری برای افراد خاص بهتر عمل می کند. در مورد کنترل تولد که مناسب شماست با پزشک خود صحبت کنید. چند مورد از متداول ترین روش های کنترل تولد در زیر بحث شده است:

 1. روش کنترل تولد میزان اثربخشی
 2. دستگاههای داخل رحمی (IUD) بیش از 99 درصد
 3. قرص 99 درصد با استفاده کامل؛ حدود 91 درصد با استفاده معمولی
 4. کاندوم نر 98 درصد با استفاده کامل؛ حدود 82 درصد منبع معتبر با استفاده معمولی
 5. کاندوم زن (یا کاندوم داخلی) 95 درصد با استفاده کامل حدود 79 درصد با استفاده معمولی
 6. قرص بعد از صبح تا 95 درصد (در طی یک روز از تماس جنسی گرفته می شود)؛ 75 تا 89 درصد (طی سه روز گرفته شده)
 7. برنامه ریزی خانواده طبیعی (NFP) در صورت استفاده به تنهایی 75 درصد
 8. دستگاههای داخل رحمی (IUD)

 

دستگاههای داخل رحمی (IUDs) عمدتاً با متوقف کردن لقاح کار می کنند. آنها در حال حاضر موثرترین شکل کنترل تولد هستند. نکته منفی این است که آنها از بیماری های مقاربتی (STD) جلوگیری نمی کنند.

 

قرص و سایر روشهای کنترل هورمونی هنگام تولد

قرص های ضد بارداری ، لکه ها و حلقه واژن با کنترل سطح هورمون در بدن زن کار می کنند. آنها با نسخه در دسترس هستند.

 

اقداماتی که می توانند اثربخشی این روش ها را کاهش دهند شامل فراموش کردن استفاده از آنها مطابق تجویز می شوند. میزان اثربخشی که ذکر “استفاده معمولی” است برای این نوع خطاهای انسانی حساب می کند.

 

اشکال دیگر کنترل تولد هورمونی شامل لکه و حلقه واژن است. آنها همچنین با نسخه در دسترس هستند ، و میزان اثربخشی آنها مشابه با قرص است.

 

کاندوم و سایر روشهای مانع

کاندوم ها ، دیافراگم ها و اسفنج ها اشکال مناسب و ارزان قیمت برای کنترل تولد هستند که می توانند بدون نسخه خریداری شوند.هر زمان که رابطه جنسی بدرستی استفاده شوند ، موثرتر هستند. اگر برای جلوگیری از بارداری به این روشهای موانع تکیه می کنید ، از روش دیگری برای پیشگیری از بارداری مانند اسپرم کش یا قرص ضد بارداری نیز استفاده کنید.روش های دیگر سد شامل دیافراگم ها و اسفنج ها است. آنها را می توان بدون نسخه خریداری کرد.

 

 

پیشگیری از بارداری اضطراری

چندین قرص بعد از صبح ، هم از طریق پیشخوان و هم با نسخه در دسترس است. این قرص ها به عنوان اشکال منظم کنترل تولد در نظر گرفته نشده اند. درعوض ، اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید یا از استفاده منظم از کنترل تولد خود استفاده کنید ، می توانند به عنوان پشتیبان عمل کنند.آنها باید در طی 120 ساعت (پنج روز) از تماس جنسی استفاده شوند تا مؤثر باشند. بعضی از قرص ها در طی 72 ساعت (سه روز) مصرف می شوند.

 

برنامه ریزی طبیعی خانواده (NFP)

برنامه ریزی طبیعی خانواده (NFP) ، یا آگاهی از باروری ، روش کنترل تولد با بالاترین میزان شکست است. با NFP ، زن چرخه قاعدگی خود را دنبال می کند تا بتواند زمان تخمک گذاری را پیش بینی کند. سپس در طی پنجره حاصلخیز خود از مقاربت جلوگیری می کند.حاملگی های تصادفی ممکن است رخ دهد زیرا متغیرهای زیادی وجود دارند که از ماه به ماه بر چرخه یک خانم تأثیر می گذارد.

 

خط آخر

کاندوم تنها روش کنترل تولد است که هم از بارداری جلوگیری می کند و هم در برابر STD محافظت نمی کند. امن ترین کاندوم موجود در بازار را کشف و استفاده کنید.

 

بارداری یا PMS

توضیحات کامل درباره بارداری

علائم بارداری زودرس اغلب می تواند از علائم سندرم قبل از قاعدگی (PMS) تقلید کند. ممکن است دانستن اینکه وی باردار است یا به سادگی دوره قاعدگی دیگری را تجربه می کند ، برای یک خانم مشکل باشد.

 

برای یک زن مهم است که در اسرع وقت از بارداری بداند که بتواند مراقبت های مناسب دوران بارداری را انجام دهد. او همچنین ممکن است بخواهد تغییرات خاصی در شیوه زندگی ، مانند پرهیز از الکل ، مصرف ویتامین های دوران بارداری و بهینه سازی رژیم غذایی خود ایجاد کند.

 

انجام آزمایش بارداری بهترین و ساده ترین راه برای تعیین اینکه آیا این PMS یا بارداری زودرس است یا خیر. می توانید یک آزمایش خانگی انجام دهید یا به ارائه دهنده خدمات درمانی خود مراجعه کنید.

 

برخی از علائم رایج PMS و حاملگی زودرس شامل موارد زیر است:

 • درد پستان
 • خون ریزی
 • تغییرات خلق و خوی
 • خستگی
 • حساسیت غذایی
 • گرفتگی

 

حاملگی زودرس و PMS اغلب جدا از هم دشوار است. بیاموزید که به کمک این نمودار Venn بین این دو تمایز قائل شوید.

 

پیشنهاد کودکان ما: در دوران بارداری چه باید کرد؟

 

رژیم بارداری

رژیم غذایی سالم در دوران بارداری فقط با 340 تا 450 کالری اضافی در روز باید تقریباً برابر با رژیم غذایی معمولی شما باشد. هدف از ترکیب سالم غذاها ، از جمله:

 1. کربوهیدرات های پیچیده
 2. پروتئین
 3. سبزیجات و میوه ها
 4. غلات و حبوبات
 5. چربی های سالم

 

اگر قبلاً رژیم غذایی سالم می خورید ، فقط باید تغییرات جزئی ایجاد کنید. مایعات ، فیبر و غذاهای غنی از آهن به ویژه در دوران بارداری اهمیت دارند.

 

ویتامین ها و مواد معدنی

زنان باردار مقادیر بیشتری از ویتامین ها و مواد معدنی نسبت به زنانی که باردار نیستند ، نیاز دارند. اسید فولیک و روی فقط دو نمونه هستند.وقتی فهمید که باردار هستید ، می توانید با کمک مکمل ها میزان ویتامین و مواد معدنی خود را افزایش دهید. قبل از استفاده از مکمل ها یا داروهای بدون نسخه (OTC) حتماً برچسب های تغذیه را بخوانید و از مشاوره پزشک خود بخواهید.

 

اگرچه نادر است ، مصرف مکمل ها می تواند منجر به سمیت ویتامین یا مصرف بیش از حد آن شود. با این وجود ، یک ویتامین کامل قبل از تولد احتمالاً حاوی ترکیب خوبی از مواد مغذی مورد نیاز برای یک بارداری سالم است.

 

خط آخر

مراقبت از خود یکی از بهترین راه های مراقبت از کودک در حال رشد است. 18 ویتامین و مواد معدنی را که پایه و اساس یک رژیم غذایی مطلوب در دوران بارداری است ، کشف کنید.

 

بارداری و ورزش

ورزش برای حفظ تناسب ، آرامش و آمادگی برای کار ضروری است. کشش های یوگا به طور خاص به شما کمک می کند تا کمرنگ باشید. مهم نیست که بیش از حد کشش خود را بیش از حد نکنید ، زیرا ممکن است در معرض آسیب دیدگی باشید.سایر تمرینات خوب بارداری ، پیلاتس ملایم ، پیاده روی و شنا است.

 

شاید بتوانید روال تناسب اندام فعلی خود را تغییر دهید تا بتوانید بدن خود را تغییر دهید و سطح انرژی کمتری داشته باشید. برای اطمینان از اینکه نمی خواهید خودتان را بیش از حد معطوف کنید ، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا یک مربی شخصی کار کنید. برای ثابت ماندن در سه ماهه اول خود ایده های بیشتری کسب کنید.

 

ماساژ بارداری

تمرین تکنیک های ریلکسیشن می تواند به کاهش برخی از استرس ها و اضطراب های شما در طول بارداری کمک کند.اگر به دنبال راه هایی برای آرامش هستید ، سعی کنید ماساژ قبل از تولد را امتحان کنید. یک ماساژ قبل از تولد برای رفع تنش خفیف مفید است. همچنین ممکن است به کاهش درد بدن و درد عضلات کمک کند.

 

ماساژها به طور کلی در هر زمان در طول بارداری شما بی خطر هستند. بعضی از امکانات از انجام آنها در سه ماهه اول خودداری می کنند زیرا خطر سقط جنین در این دوره بیشترین است.گرفتن مجوز پزشک قبل از ماساژ ، ایده خوبی است ، به خصوص اگر در گوساله ها یا سایر قسمت های پاهایتان درد داشته باشید.

 

روغن ضروری

استفاده از روغنهای اساسی در دوران بارداری بحث برانگیز است. برخی از متخصصان مراقبت های بهداشتی می گویند که روغن های خاص می توانند برای آرامش و کاهش درد در دوران بارداری و زایمان بی خطر و مفید باشند. با این حال ، آنها همچنین نسبت به استفاده از روغن ها در سه ماهه اول هشدار می دهند.

 

طبق گفته انجمن ملی غیرانتفاعی آروماتراپی هولوستیک ، نکته اصلی این بحث این است که آیا روغنهایی که در دوران بارداری استفاده می شوند در صورت عبور از جفت می توانند به کودک در حال رشد آسیب برساند.

 

تحقیقات بیشتری در مورد استفاده از روغنهای اساسی در دوران بارداری و زایمان مورد نیاز است. اگر قصد استفاده از آنها را دارید ، از ارائه دهنده خدمات درمانی خود راهنمایی بگیرید.

 

خط آخر

ماساژ قبل از تولد ، با داشتن روغنهای اساسی یا بدون آن ، می تواند یک بخش آرامش بخش و آرام از روند بارداری شما باشد. در اینجا نحوه مقایسه آن با انواع دیگر ماساژ را مشاهده کنید.چه موقع به دنبال مراقبت پزشکی باشید

 

بیشتر زنان در 20 سالگی یا اوایل 30 سالگی ، شانس خوبی برای بارداری عاری از مشکل دارند. نوجوانان و زنان بالای 35 سال در معرض خطر بیشتری برای عوارض سلامتی هستند.

 

پیشنهاد کودکان ما: در دوران بعد از بارداری چه باید کرد؟

 

شرایط اساسی

شرایط اساسی بهداشتی مانند فشار خون بالا ، دیابت یا بیماری قلبی عروقی خطر ابتلا به عوارض بارداری را افزایش می دهد. مثالهای دیگر عبارتند از:

 1. سرطان
 2. بیماری کلیوی
 3. صرع

اگر یکی از این شرایط را دارید ، اطمینان حاصل کنید که در طول بارداری به طور صحیح تحت نظارت و درمان قرار می گیرد. در غیر این صورت ، می تواند منجر به سقط جنین ، رشد ضعیف جنین و نقص هنگام تولد شود.

 

سایر عوامل خطر

فاکتورهای دیگری که می توانند بر روی یک بارداری سالم و سالم تأثیر بگذارند عبارتند از:

 • بارداری های چند زایمان ، مانند دوقلوها یا سه قلو
 • عفونت ها ، از جمله STD
 • اضافه وزن یا چاق بودن
 • کم خونی

 

 

عوارض بارداری

عوارض بارداری می تواند سلامت کودک ، سلامت مادر یا هر دو را درگیر کند. آنها می توانند در دوران بارداری یا زایمان رخ دهند.

توضیحات کامل درباره بارداری

عوارض بارداری شایع شامل موارد زیر است:

 • فشار خون بالا
 • دیابت بارداری
 • پره اکلامپسی
 • زایمان زودرس
 • سقط جنین

 

پرداختن به آنها در ابتدا می تواند مضرات وارده به مادر یا نوزاد را به حداقل برساند. گزینه های خود را هنگام درمان عوارض بارداری بدانید.انقباضات کار معمولاً به عنوان انقباضات زایمان زودرس و انقباضات فعال کار طبقه بندی می شوند. انقباضات اولیه زایمان بین 30 تا 45 ثانیه طول می کشد. آنها ممکن است در ابتدا بسیار فاصله داشته باشند ، اما تا پایان زایمان زودرس ، انقباضات تقریباً پنج دقیقه با هم فاصله خواهند داشت.

 

ممکن است در حین زایمان آب شما زود هنگام شکسته شود ، یا پزشک ممکن است بعداً در طول زایمان آن را برای شما خرد کند. هنگامی که دهانه رحم شروع به باز شدن می کند ، می توانید یک تخلیه رنگی شده از لایه مخاطی خود را ببینید.

 

کار فعال

در زایمان فعال ، گردن رحم گشاد می شود و انقباضات به هم نزدیک تر شده و شدیدتر می شوند.اگر در حال کار فعال هستید ، باید با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید و به محل تولد خود بروید. اگر مطمئن نیستید که این کار فعال است ، هنوز هم ایده گرفتن و ورود به سیستم ایده خوبی است.

 

درد زایمان

درد در هنگام زایمان فعال در اوج خود خواهد بود. در مورد روش ترجیحی برای مقابله با درد با پزشک خود مشورت کنید.ممکن است اقدامات عاری از دارو مانند مدیتیشن ، یوگا یا گوش دادن به موسیقی را انتخاب کنید.اگر تصمیم دارید که درد خود را با داروها مدیریت کنید ، پزشک باید بداند که آیا از مسکن ها یا بیهوشی استفاده می کنید.

 

مسکن ها ، مانند مپریدین (Demerol) ، درد را کاهش می دهند اما به شما اجازه می دهند تا احساس خاصی را حفظ کنید. بی حسی مانند اپیدورال مانع از حرکات خاص عضلات شده و درد را کاملاً مسدود می کند.

 

خط آخر

این که آیا شما قصد انجام واژن یا سزارین را دارید ، ممکن است با نزدیک شدن به موعد مقرر ، عصبی شوید. بدانید که با این راهنمای مراحل مختلف زایمان چه انتظاری دارید.

 

پیش بینی

احتمالاً بدون مشکل زیاد هر هفته از بارداری خود را طی خواهید کرد. بارداری تغییرات زیادی را در بدن شما به همراه می آورد ، اما این تغییرات همیشه بر سلامت شما تأثیر جدی ندارند.با این حال ، برخی از انتخاب های سبک زندگی می تواند به رشد کودک شما کمک کند یا به طور جدی آسیب برساند.

 

برخی از کارهایی که می توانند شما و کودک شما را سالم نگه دارند عبارتند از:

 • مصرف مولتی ویتامین
 • خواب کافی
 • تمرین رابطه جنسی ایمن
 • گرفتن ضربات آنفلوانزا
 • به دندانپزشک خود مراجعه کنید

 

مواردی که می خواهید از آن جلوگیری کنید عبارتند از:

 • سیگار کشیدن
 • نوشیدن الکل
 • خوردن گوشت خام ، گوشت دلی یا لبنیات غیراشباع شده
 • نشستن در وان یا سونا گرم
 • وزن بیش از حد

 

داروها

تشخیص اینکه کدام داروها می توانید در دوران بارداری مصرف کنید و کدام یک از آنها را باید اجتناب کنید ، کار سختی است. شما باید مزایای سلامتی خود را در برابر خطرات احتمالی کودک در حال رشد وزن کنید.

 

در مورد هرگونه دارویی که ممکن است مصرف کنید ، حتی از موارد OTC برای بیماری های جزئی مانند سردرد ، از ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود بپرسید.

 

طبق اطلاعات قابل اعتماد سازمان غذا و دارو (FDA) ، هر ساله 50 درصد از زنان باردار در ایالات متحده اعلام كردند كه حداقل یك دارو مصرف می كنند.

 

در دهه 1970 ، FDA یک سیستم نامه ای به نام Trusted Source برای طبقه بندی داروها و خطر درک شده آنها برای زنان باردار ایجاد کرد. با این حال ، آنها شروع به فاز کردن این سیستم نامه (و استفاده از برچسب داروهای به روز شده) و در سال 2015 کردند.خدمات MotherToBaby همچنین اطلاعات به روز در مورد ایمنی داروهای خاص را ارائه می دهد.

 

خط آخر

یادگیری یا یادآوری همه قوانین بارداری می تواند بسیار زیاد باشد ، به خصوص اگر فرزند اول خود را دارید. با این لیست مفید از بارداری ها و این موارد آمادگی بیشتری را احساس کنید.

 

غذای آماده

براساس قانون مراقبت مقرون به صرفه (ACA) ، کلیه برنامه های بیمه درمانی در ایالات متحده موظف هستند مقداری از مراقبت های دوران بارداری را ارائه دهند.

 

پس از تأیید بارداری ، با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید تا از آنچه در برنامه مشخص شما پوشیده است ، ایده بگیرید. اگر وقتی متوجه شدید که باردار هستید بیمه درمانی ندارید ، با پزشک خود درمورد اقداماتی که می توانید انجام دهید ، تا بتوانید از این موضوع مطلع شوید ، صحبت کنید.

 

زمان اولین ملاقات قبل از زایمان ممکن است به سلامت کلی شما بستگی داشته باشد. بیشتر زنان ممکن است اولین ملاقات خود را در طول هفته 8 بارداری انجام دهند. ممکن است از خانمهایی که بارداری آنها پرخطر محسوب می شود ، مانند کسانی که بالای 35 سال دارند یا دارای بیماری مزمن هستند ، ممکن است از شما خواسته شود که زودتر به پزشکان مراجعه کنند.

 

روشهای زیادی برای آمادگی ذهنی و جسمی برای کار وجود دارد. بسیاری از بیمارستان ها کلاس های زایمان را قبل از زایمان ارائه می دهند تا زنان بهتر بتوانند علائم و مراحل زایمان را درک کنند.

 

در سه ماهه سوم شما ممکن است بخواهید یک کیسه بیمارستانی از لوازم بهداشتی ، لباس خواب و سایر لوازم مورد نیاز روزانه تهیه کنید. این کیسه با شروع کار آماده است تا شما را با خود ببرد. در طول سه ماهه سوم ، شما و پزشک نیز باید در مورد برنامه زایمان و زایمان خود به تفصیل بحث کنید.

 

دانستن اینکه چه موقع به زایمان بروید ، چه کسی در بدو تولد چه کسی کمک خواهد کرد ، و پزشک شما در این روند چه نقشی می تواند داشته باشد با ورود به آن هفته های آخر ، به آرامش بیشتر ذهن کمک می کند.

 

منبع: https://www.healthline.com

نظری بدهید

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست