درمان سر به هوایی در کودکان

درمان سر به هوایی در کودکان

این بخش از وبلاگ مان را به پاسخ گویی یکی دیگر از سوالات شما والدین محترم اختصاص (درمان سر به هوایی در کودکان) داده ایم. سوالاتی که شما مادران عزیز از تیم کودکان ما میپرسید قطعا بی جواب نخواهند ماند.

بنابراین چنانچه قصد دارید سوالاتتان را با ما در میان بگذارید میتوانید وارد کانال تلگرامی ما شده و از آن طریق به مشورت با ما بپردازید یا در زیر همین پست در بخش نظرات سوال خود را مطرح بفرمایید.

 

عضویت در کانال تلگرامی ما

 

خب برویم سراغ اصل مطلب یعنی { درمان سر به هوایی در کودکان } : یکی از مادران سوالی را با عنوان اینکه فرزندم همیشه اشیاء را میشکند، می اندازد،میریزد و هرروز باید صدبار به او بگوییم “مواظب باش” را با ما مطرح کردند و به دنبال راه حلی برای درمان آن میگشتند که ما قصد داریم با عناوین زیر به پاسخگویی این سوال بپردزایم:

  • از وسایل شکستنی دورش کنید
  • برای او کلاس هایی را برگزار کنید
  • سرش را گرم کنید
  • تشویق فرزندان
  • درمان نهایی

 

خب قبل از اینکه بخواهیم به درمان سر به هوایی در کودکان بپردازیم باید به شما بگوییم که تمامی کودکان در سنین 2 تا 6 سالگی سربه هوا هستند. در این زمان ممکن است سربه هوایی در برخی کودکان بسیار چشمگیر باشد و در بعضی کمتر.

در واقع سر به هوا بودن در طی دوران رشد و یا حتی نوجوانی بسیار روند طبیعی ای است پس باید شما هم طبیعی رفار کرده و صبور باشید. واقعا هیچ کودکی نمیخواهد سر به هوا باشد شما بایستی راه حل هایی موثر بیابید تا به فرزندتان در عبور از این مرحله کمک کرده باشید.

 

محافظ ایجاد کنید و فرزندتان را از وسایل شکستنی دور کنید:

محافظ ایجاد کنید. شما در واقع میتوانید با یکسری کارهای مبتدی و ساده مثل اینکه برای فنجان هایتان درپوشی ایجاد کنید و یا سعی کنید بیشتر از بشقاب های پلاستکی استفاده کنید و او را از وسایل شکستنی به دور نمایید قطعا به نفع خودتان خواهد بود. وکمتر باعث عصبایت شما منجر میشود.

 

ثبت نان کودک در کلاس های سرگرم کننده:

شما میتوانید او را در کلاس هایی مانند زیمیناستیک ،حرکات موزون ثبت نام کنید تا حرکاتش باهم هماهنگ شود. ورزش هایی مانند فوتبال و شنا نیز در پرورش مهارت های حرکتی او موثرند. فقط مراقب باشید وارد گروه هایی شود که رقابت شدید و زیادی بین او و افراد دیگر وجود نداشته باشد تا مبادا از کمبود مهارت هایش خجالت بکشد و سرافکنده شود.

درمان سر به هوایی در کودکان

او را با جورچین و بازی های دیگر سرگرم کنید:

جورچین،پوسترهایی که رنگها و شماره هایی خاص دارند و فعالیت های دیگری که نیاز به کاربرد مهارت های حرکتی اندکی دارند،ابداع کنید.ایجاد مهارت های حرکتی کوچک قطعا به مهارت های حرکتی بزرگ و در نتیجه به درمان سر به هوایی در کودکان منجر خواهد شد.

 

او را تشویق کنید:

فرزندتان را تشویق کنید تا کارهایی جدید را بیازماید و آنقدر تمرین کند تا در آنها مهارت پیدا کنید.یادتان باشد سر به هوا بودن اغلب با تمرین از بین میرود.

 

درمان نهایی:

چنانچه جهت درمان او با روش های بالا اقدام کردید و مثمر ثمر نبود حال بایستی به فکر درمان جدی او تحت نظر پزشک بود.گاهی اوقات سر به هوا بودن زیاد هم نشانه ی وجود مشکل بینایی یا مشکلات رشد حرکتی است.اگر تصور می کنید فرزندتان دچار این مشکلات است، او را نزد متخصص کودکان و یا پزشک ببرید.

 

نظری بدهید

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست