راههای کنترل خشم و عصبانیت در کودکان

راههای کنترل خشم و عصبانیت در کودکان

8 روش از بهترین راههای کنترل خشم و عصبانیت در کودکان

یکی دیگر از موارد مراقبت های کودکان که هر والدینی لازم است بداند درمورد راههای کنترل خشم و عصبانیت در کودکان میباشد. ما در این مقاله میخواهیم 8 روش از بهترین راههای کنترل خشم و عصبانیت در کودکان را خدمتتان ارائه دهیم تا شما عزیزان از آنها استفاده نمایید.

خشم در کودکان:

خشم در کودکان میتواند او را به شدت تحت تاثیر زندگی شخصی اش و زندگی اجتماعی کند.گاها مشاهده شده است خشم زیاد کنترل را از فرد گرفته و او را تا کام مرگ نیبرد. بنابراین خشم کودکانتان را به هر طریقی که میدانید بایستی کنترل کنید.

اما چگونه؟ ما در این مقاله میخواهیم 8 روش از بهترین راههای کنترل خشم و عصبانیت در کودکان را که توسط روانشناسان معروف دنیا گرد آوری کرده ایم را خدمتتان توضیح دهیم. بنابراین پیشنهاد میکنم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

 

فرونشاندن خشم در کودکان:

برای فرونشاندن خشم کودکان نیاز به یکسری اقدامات منطقی دارید.تهدید،توهین،عصبانیت و خشم از طرف پدر و مادر و.. نه تنها دردی را دوا نمیکند و ریشه مسئله را از بین نمیبرد،بلکه حتی در مواردی سبب رسیدن او به حالت انفجار خواهد شد،

گاهی اوقات خانواده ها ادعا میکنند که میتوانند خشم کودکشان را به روش خود خفه کنند و به عبارتی آنرا از بین ببرند اما بایستی توجه کنند که این خفه کردن خشم او در آینده میتواند او را کودکی عاصی،نگران و بی دفاع به بار آرد که به مصلحت او و اجتماه نخواهد بود.

 

 

راههای کنترل خشم در برابر کودکان:

1-همدردی:

اولین راه حل از راههای کنترل خشم و عصبانیت در کودکان همدردی میباشد. چرا که در مواقعی که فرزند شما عصبی شده است شما میتوانید با ابراز علاقه و همدردی با او و نشان دادن اینکه شما هم از این آن موضوع ناراحت هستید،احساسات خشم آلود او را فرو بخوانید.یادتان باشد شما در موارد خشم یک شخص (چه کودک ، چه هر سن دیگری) بایستی تسلی و آرامبخش او باشید نه اینکه به دردهای او بی افزایید.

 

2-مهر و محبت:

در بیشتر مواقع مشاهده شده است کودکی که بعد از عصبانیت مورد مهر و محبت پدر و مادرش قرار میگیرد آرامترین حالت را بدست می آورد. بدانید که در این مواقع معمولا فرزندان از حالت عقده خارج میشوند و بعد از کمی گریه از آن حالت در می آیند.

 

3-تغییر محیط:

گاهی اوقات اگر کودک را از محیطی که در آن هست بیرون بیاورید و به جای دیگری ببرید میتواند در کنترل خشم او بسیار موثر باشد.

 

4-تلقین و تذکر:

برخی از اوقات میتوان او را مورد تلقین و تذکر قرار داد و به او یادآوری کرد. مثا به او بگویید تو به حمد الله بزرگ شدی،آقا هستی،حیف است اینگونه رفتار کنی،به صلاح تو نیست و..

راههای کنترل خشم و عصبانیت در کودکان

5-سرگرم کردن:

شاید از نظر من بهترین راه حل از راههای کنترل خشم و عصبانیت در کودکان همین سرگرم کردن شخص مورد عصبانی باشد.در مواقع بروز حالات عصبانی کودک ،یک بیت شعر-یک گفتار نرم-یک ابراز عاطفه-یک داستان-بیان یک خاطره-بازی کردن با او و.. میتواند بسیار سازنده باشد و او را در حالت بدی که در آن است نجات دهد.

 

6-مبارزه منفی:

گاهی اوقات هم راه اصلاح در مبارزه منفی خواهد بود.فی المثل در محیطی که طفل خشمگین و عصبانی است ، بی حساب بهانه گیری کرده و ابراز خشم میکند میتوان او را به حال خود واگذاشت و اطاق را ترک کرد ،تا او مدتی در تنهایی سرگرم خود باشد تا آرام شود.

 

7-نادیده گرفتن:

لازم نیست شما به عنوان والدین کودک در همه ی موارد به پاسخگویی با کودک بپردازید و شعله خشم کودک را تیز تر کنید. بلکه میتوانید با بی اعتنایی و نادیده گرفتن خشم او را فرو بنشانید.

 

8-طرق دیگر:

از روش های دیگر میتوان به نشاندن او به هنگامی که ایستاده است،پاشیدن آب سرد بر چهره اش،وا داشتن به استحمام،تعویض یهویی موضوع و … اشاره کرد.

نظری بدهید

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست