بدغذایی کودکان

راه حل های بدغذایی در کودکان

راه حل های بدغذایی در کودکان

 

 

 

 

در این مقاله میخواهیم به مسائل مربوط به غذا نخوردن کودکان و در واقع راه حل های بدغذایی در کودکان بپردازیم.بنابراین پیشنهاد میشود ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید و در صورت رضایت آنرا به دوستان خود معرفی و نشر دهید.

بدغذایی در کودکان – سوال شما:

به نظر میرسد دخترم در مورد غذاخوردن وسواس دارد. او به غذایی که میخواهد بخورد،بسیار ایراد میگیرد و کالری و میزان چربی آنها را محاسبه میکند،با آکه قد و وزن طبیعی دارد،از چاقی شکایت میکند.

 

مقدمه:

بدغذایی،مشکلی بسیار گسترده است،حتی بین بچه های 10-11 ساله. ایده آلهای غیرواقعی،پیامهای غلطی در مورد وضعیت طبیعی هر انسان به بچه ها میدهد. وظیفه پدر و مادر این است که اطلاعات مناسبی در این زمینه به بچه ها بدهند.

 

راه حلها:

حال نوبت آن رسیده است که راه حل های بدغذایی در کودکان را خدمتتان توضیح دهیم.

1- به کودکتان خاطر نشان کنید که شکل و ظاهر ستاره های سینما و مدل هایی که در مجلات میبیند،نتیجه یک تمرین،ورزش و از همه مهم تر تغذیه مناسب آنها است. شما باید همواره به او یادآور شوید که آنها از بدغذایی متنفرند و این اندام مناسبشان به همین دلیل است.

2- به فرزندتان در مورد تغذیه و متناسب بودن اندام در برابر استخوانی بودن،اطلاعاتی بدهید. به این معنی که اگر مثلا فلان غذا را بخوری استخوانت قوی میشود و برای میشه قوی باقی میمانی.

 

3- نگذارید مسئله غذاخوردن به جنگی واقعی در خانواده تان تبدیل شود. این درخواست که فرزندی غذای خاصی بخورد و یا در زمانی خاص غذایی بخورد،اغلب باعث میشود تا کودک و یا نوجوان با اجتناب از خوردن غذا (در واقع لج میکند) استقلال خود را نشان میدهد.

4- به فرزندتان نشان دهید ارزش او برایتان،فراتر از ظاهر اوست. بعضا مادران در مورد ظاهر فرزندشان به حدی سخت گیری میکنند که ارزش ها و ویژگی های خوب دیگر کودکشان به کلی فراموش میشود. بهترین راه حل این است که شما ویژگی های خوب فرزندتان را یادآوری کنید و در بین این ها به نکات ظاهری او هم بپردازید.

راه حل های بدغذایی در کودکان

پرخوری در کودکان:

بعد از بررسی راه حل های بدغذایی در کودکان باید به نقطه مقابل آن یعنی پرخوری در کودکان هم پرداخته شود.

 

سوال – درمان پرخوری نوزاد:

فرزندم مدام در حال خوردن است و اشتهای بسیار زیادی دارد. میترسم بعدها برایش مشکل ایجاد کند.چیکار کنم تا پرخوری را کنار بگذارد؟

 

راههای جلوگیری از پرخوری کودکان:

1- اگر فرزندتان پرخوری میکند و باعث چاقی او شده است،اهمیت زیادی دارد که همین امروز برای تعدیل عادات غذایی او کاری کنید تا در آینده با مشکلات جسمی و چاقی روبرو نشود. متاسفانه تا حرف چاقی میشود افراد سراغ رژیم های سخت غذایی میروند اما در واقع باید در انتخاب غذاهای سالم بیشتر دقت کنید.

2- باید حتما به او یاد دهید تا وقتی که سیر است غذا نخورد،هنگام تماشای تلویزیون یا خواندن کتاب غذا نخورد زیرا در این حالت بدون اینکه متوجه باشد بیش از حد لازم میخورد.

3- حتما فرزندتان را در کلاس های ورزشی بنویسید و او را تشویق به ورزش کردن کنید.حتما برای او دوچرخه و اسکیت تهیه کنید تا با فعالیت زیاد چربی های اضافه را بسوزاند. برای دیدن فیلم و بازی کردن با کامپیوتر حتما برای او برنامه ریزی کنید.چراکه ممکن است کودکان به بازی های کامپیوتری اعتیاد بیاورند.

4- سعی نکنید به ازای کارخوب فرزندتان شیرینی یا خوراکی جایزه دهید. شما همواره باید تلاش کنید از غیرخوراکی ها اسفاده کنید.

5- همیشه و همه جا گفته ایم که بهترین الگو برای هرکاری خودتان هستید. شما بعنوان والدین باید تلاش کنید تا غذای خوب،کافی و سالم استفاده کنید تا فرزندتان الگوی خوبی بگیرد.

 

حرف پایانی:

اگر کودک شما پرخوری زیادی دارد و نمیتوان آنرا کنترل کرد حتما باید به یک متخصص مراجعه کنید. چراکه امروزه چاقی و نامناسب بودن اندام باعث کاهش اعتماد به نفس و عزت او میشود.

 

 

 

 

نظری بدهید

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست