روانشناسی پسر 11 ساله

روانشناسی پسر 11 ساله

بررسی روانشناسی پسر 11 ساله | دانستنی ها

در مقاله ی قبلی سعی کردیم مقاله ای مفصل درمورد دانستنی های مادران که شامل دوران بارداری،دوران بعد از بارداری و حین بارداری بود را ارائه دهیم. حال نوبت یکی دیگر از دانستنی هایی است که بایستی مادران درمورد پسربچه ها بدانند آن هم روانشناسی پسر 11 ساله….

حال چرا میگوییم روانشناسی پسر 11 ساله ! معمولا پسربچه ها در این سن دچار اختلالاتی میشوند که هر مادری قطعا باید آنرا از قبل بداند و راه کارهای مقابله با آن را پی گیرد.

حال الان هم اگر شما دچار مشکلات و اختلالات روحی،اخلاقی و روانی فرزندتان شده اید و در هاله ای از ابهام هستید و نمیدانید چه کاری انجام دهید، نگران نباشید . ما را تا پایان مقاله ی روانشناسی پسر 11 ساله همراهی کنید تا از نحوه ی صحیح برخورد با او را مطلع شوید.

 

روانشناسی پسر 11 ساله کلا به چهار بخش تقسیم میشود که در ادامه توضیحاتی مفصل درمورد آنها میدهیم:

  • روحیه تهاجمی آنها در این سن
  • تخیلات دلهره آور
  • توداری آنها
  • یکدندگی و بدقولی آنها

 

 

آنچه مادران باید درباره پسرها بدانند:

اکثر مادران سعی میکنند به طرق مختلف رفتار پسرانشان را بررسی کرده و با خلق و خوی آنها بیشتر آشنا شوند.مادران به طور غریزی از طرز فکر و نحوه ی عملکرد ذهن یک دختر آگاهی دارند،اما درمورد پسرها قصیه پیچیده تر شده و حل ویژگی های اخلاقی آنها مشکلتر است.

تنها نکته ی قابل توجهی که وجود دارد این است که مادران و پدران باید اخلاق و خصوصیات فرزندشان را کامل بدانند و با آن آشنایی داشته باشند تا بتوانند راه حل آنرا هم پیدا کنند. معمولا پسربچه های 11 تا 15 ساله همین ویژگی های اخلاقی ای که در بالا گفته شد را دارا میباشند که لازم است آنرا بدانید.

 

روانشناسی پسر 11 ساله

روحیه تهاجمی پسرها:

هیچ مادری از دیدن انرژی زیاد و غیر قابل کنترل پسرش که معمولا به شکل بالا و پایین پریدن،دویدن و فریاد کشیدن بروز میکند،متعجب نمیشوند. اما اگر این وضعیت حالت تهاجمی و ستیزه جویانه به خود گرفت چه باید کرد؟…

این نکته ی مهم را به یاد داشته باشید که ((بیشتر پسرها طبیعتا دوست دارند خشن و تهاجمی باشند،اما این بدان معنا نیست که هرجور دلشان خواست رفتار کنند.)) در حقیقت پسرها باید حد و حدود میزان پرخاشگری را یاد گیرند و بدانند که نباید احساسات دیگران را جریحه دار کنند.پسرانی که با این روش تربیت میشوند کمتر از سایرین خشونت به خرج داده و ستیزه جویی میکنند.

پس از همان اول به نحوه ی تخلیه انرژی پسرتان توجه کنید و او را کنترل نمایید. معمولا بهترین روش و درمان برای کنترل این افراد این است که آنها در ورزش های رزمی و یا حداقل ورزش های غیر رزمی مانند فوتبال،شنا و … ثبت نام کنید تا خشونت و حالت تهاجمی خود را تخلیه کنند.

 

 

تخیلات دلهره آور:

پرخاشگری فیزیکی پسرها یک جنبه ی ذهنی و فکری هم دارد که برخی از مادران را نگران میکند.این مادران با آگاهی از میزان جرم و خشونتی که در جامعه و در بین مردان شایع است،سعی میکنند اسباب بازی های جنگی مانند اسلحه،بازی های رایانه ای و.. را از دسترس پسرانشان دور نگه دارند تا به نوعی مانع از رشد و بروز این گونه رفتارهای تهاجمی در آنها شوند.

 

پیشنهاد میشود مقاله ی [ اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری و اینترنت ] را مطالعه بفرمایید.

 

با این حال نگران نباشید چرا که تعداد بسیار کمی از این پسربچه های 11 تا 15 ساله در آینده بزهکار واقعی میشوند.به همین دلیل در اینجور مواقع نگرانی نداشته باشید و خونسردی خود را حفظ کنید. مگر اینکه فرزندتان بیش از اندازه اینکارها را تکرار کند که در این صورت بهتر است با یک روانشناس مشورت بگیرید.

 

روانشناسی پسر 11 ساله

توداری پسرها:

یکی دیگر از مواردی که باید در روانشناسی پسر 11 ساله و بالاتر بدانید توداری آنها است.دخترها معمولا دلیل ناراحتی شان را به والدینشان میگویند و با آنها دردو دل میکنند، اما پسرها اینطور رفتار نکرده و اسرار دلشان را برای کسی حتی والدین خود فاش نمیکنند چرا که دوست دارند مشکلاتشان را خودشان به تنهایی حل کنند.

به همین دلیل برای حل این موضوع و راه حل آن پیشنهاد میشود که برای صحبت کردن با او  بهتر است مستقیم حرف نزده و در حین انجام یک سری کارهای مشترک به طور غیر مستقیم بابا گفتگو را باز کنید.

وقتی دو زن میخواهند باهم حرف بزنند روبروی هم نشسته و با نگاه کردن بهم مشکلاتشان را مطرح میکنند.اما مردها و پسرها اینگونه نیستند و معمولا هنگام انجام یک فعالیت مثل تماشای فوتبال یا تعمیر اتومبیل با هم حرف میزنند. این جزو یکی از خصوصیات بارز مردان است که از همان دوران بچگی شکل میگیرد.پس بهتر است از روش غیر مستقیم استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

پیشنهاد میشود مقاله ی [ 50 نکته ی مهم همسرداری ] را مطالعه بفرمایید.

 

 

یکدندگی و بدقولی پسرها:

یکدندگی و بدقولی در تمامی پسربچه ها یعنی همان کودکان و نوجوانان مشهود است و هیچ ربطی به پسر 11 ساله یا 15 ساله ندارد. بنابراین در این حالت هم نگران نباشید چرا که در آینده و با قرار گرفتن در اجتماع یاد خواهد گرفت که در بسیاری از موارد باید ثبور بود و یکدندگی نکرد.

اما نکته ی قابل توجهی که تیم کودکان ما در این مورد یافته است،این است که بهترین راه حل برای برخورد با پسربچه های یکدنده صبر است. پدر مادرها نباید در مقابل غر زدن،پیله کردن و یکدندگی آنها واکنش نشان دهند چرا که او قطعا آنرا تکرار کرده و شما را عصبی خواهند کرد.

اگر شما کمی صبوری به خرج دهید و هیچ واکنشی در مقابل خواسته های بدون منطق او انجام ندهید قطعا او بعد از چند دقیقه اینکار را دیگر تکرار نخواهد کرد.

 

روانشناسی پسر 11 ساله

 

در صورت داشتن سوال و یا شماوره میتوانید زیر همین پست کامنت خود را درج کرده تا به زودی به شما پاسخ داده شود.

نظری بدهید

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست