آموزش هنر و موسیقی

روش های آموزش هنر به کودکان | آموزش هنر به کودکان

بسیاری از خانواده ها برای فرزندنشان از بدو ورود برنامه ریزی میکنند و میخواهند فرزندشان چیزهای مختلفی را یاد بگیرند.ازما خواسته شده تا روش های آموزش هنر به کودکان را در این مقاله برایتان توضیح دهیم. ماهم که منتظر امر و دستور شما هستیم.خب به ادامه مطالب بپردازیم.

 

سوال شما از مطلب روش های آموزش هنر به کودکان:

دوست دارم فرزندم به کلاس هنر یا موسیقی برود،اما نمیدانم زمان مناسب برای اینکار چه سنی است.

 

مقدمه:

افزودن هنر و موسیقی به برنامه های خانوادگی تان می تواند زندگی شما را لذتبخش کند. سعی کنید امکاناتی را که در دسترس شما و فرزندتان است بررسی و کشف کنید.

روش های آموزش هنر به کودکان
راه حلها:

حال باید راه حل ها و روش های آموزش هنر به کودکان را خدمتتان ابلاغ کنیم.پس ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

١. وقتی فرزندتان مشتاق یادگیری است، کلاسها را شروع کنید. این زمان برای بعضی بچه ها، ۵ سالگی است و برای برخی دیگر ۱۳ سالگی. برخی نیز هرگز چنین علاقه ای نخواهند داشت. با این حال، به یاد داشته باشید بچه هایی که هیچ گاه در معرض موسیقی و هنر قرار نمی گیرند و هیچ گاه کسی را در حال نقاشی کردن یا نواختن موسیقی نمی بینند، به این هنرها علاقه مند نمی شود.

فرزندتان را به کنسرت موسیقی یا نمایشگاه نقاشی ببرید و برایش تجربیاتی عینی ایجاد کنید. وقتی فرزندتان به نواختن یک آلت موسیقی، نقاشی یا خواندن آواز علاقه نشان داد، بگذارید از طریق کلاس مخصوص همان رشته، علاقه او گسترش یابد.

 

٢. ببینید به چه دلیل می خواهید در کلاس موسیقی یا هنر شرکت کند. دلایل خود را بنویسید: ایجاد عادات خوب، آموزش هنری مناسب، ایجاد مهارتهای خوب و غیره. بر نتیجه نهایی این کار متمرکز نشوید بلکه به روند یادگیری توجه کنید. فهرست خود را مرور کنید تا متوجه شوید آیا کلاسهای هنری بهترین راه برای رسیدن به این نیازهاست یا خیر.

در این صورت، بگذارید فرزندتان هنر مورد علاقه یا وسیله موسیقی مورد نظر خود را انتخاب کند و در مورد دیگر جنبه های آن تصمیم بگیرد. مثلا، هفته ای چند بار می خواهد به کلاس برود و با چه مدت می خواهد آن را ادامه دهد. بچه هایی که از ابتدا در جریان امر قرار دارند، هنرجویان مشتاق تری خواهند بود.

 

3. مربی ای را انتخاب کنید که طبیعتی سهل گیر داشته و در زمینه کار با بچه ها مجرب باشد. کسی را انتخاب کنید که پرشور و هیجان بوده و گرایش مثبتی داشته باشد و فرزندتان اوقات خوبی را در کنار او تجربه کند.

 

٤. اگر فرزندی دارید که در زمینه هنر یا موسیقی استعدادی از خود نشان می دهد، بسیار عالی است که او را یاری کنید تا استعدادش را شکوفا کند. به جای اینکه وقت تلف کنید تا خودش راه خویش را پیدا کند، او را تشویق کنید تا علائقش را بهتر درک کند.

این کار را می توان با خرید یک آلت موسیقی برای خانه و یا تهیه لوازم نقاشی انجام داد. با هم در برنامه های مختلف موسیقی و هنری شرکت کنید تا انتخابهای موجود را به او نشان دهید.

ادامه ندادن کلاسهای موسیقی و هنری:

پرسش: فرزندم به کلاسهای موسیقی یا هنری می رود. اما ناراحت است و نمی خواهد ادامه دهد.

روش های آموزش هنر به کودکان

راه حل ها:

حال باید به ادامه ی روش های آموزش هنر به کودکان بپردازیم تا موضوع برایتان کامل جا بیفتد.چند دقیقه در محیطی آرام بنشینید و درمورد دلیل شکایت فرزندتان فکر کنید.اگر متوجه شدید که مشکل از کجا ناشی میشود،احتمال بیشتری دارد که راه حل مناسب را انتخاب کنید.

1. ممکن است هنگامی که کودک صدای نواختن یک آلت موسیقی (مثل ویولن) را می شنود و یا هنرمندی را در حال نقاشی می بیند، به آن علاقه مند شده و مشتاق یادگیری و تمرین آن شود، اما وقتی کلاسها شروع می شوند تازه متوجه می شود که صدای ویولن او مانند صدایی نیست که شنیده و یا نقاشی او مانند تابلوهایی نیست که دیده است.

از سوی دیگر متوجه می شود که حتی اجرای بخشی از آن نیز به صورت کامل، مشکل است. در نتیجه، برای بسیاری از بچه ها، ناامیدی دلیل واقعی تمایل به ادامه ندادن کلاسهاست. بهتر است مربی ای برایش انتخاب کنید که خلاق و مشتاق به کارگیری راههای غیر معمول و غیر منتظره برای ایجاد جرقه علاقه در بچه ها باشد.

اغلب، مربیان، اثری ساده را به کودک می آموزند تا از اجرای آن لذت ببرد. محیط کلاس و مربی او را از نزدیک مشاهده کنید تا ببینید آیا فرزندتان در محلی مناسب می نشیند یا خیر.

 

٢. با فرزندتان صحبت کنید. او باید نهایت تلاش خود را در مدتی خاص، مثلا ۶ ماه، بکند. مراقب باشید که این مدت برای ایجاد برخی مهارتها کافی باشد. بعد از این مدت مشخص، فرزندتان می تواند تصمیم بگیرد که کلاس را ادامه دهد یا آن را رها کند.

معمولا در این زمان، کودک مهارت کافی دارد تا تصمیم مناسبی در مورد ادامه دادن یا ندادن کلاسها بگیرد. طی این مدت، فرزندتان را برای دیدار از فعالیتهای هنری و فرهنگی مانند کنسرتها و نمایشگاهها و برنامه هایی که توسط بچه ها اجرا می شوند ببرید، تا نتایج این کلاسها را ببیند.

 

٣. بگذارید فرزندتان ترم جاری را به پایان برساند و یک ترم استراحت کند. اجازه بدهید چیز دیگری را امتحان کند. به او فرصت انتخابهایی تازه بدهید مثلا رفتن به کلاسهای هنری یا موسیقی ساده تر که نتایج آنها نیز ساده تر به دست می آید، تا بعدها به کلاسهای کنونی بپردازد.

 

 

 

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست