هفته چهارم بارداری

هفته چهارم بارداری چی بخوریم؟ | هفته چهارم بارداری

سوالا بسیار است مثلا اینکه در هفته چهارم بارداری چی بخوریم؟ اما قبل از اینکه وارد این بحث بشویم لازم است توضیحاتی برای هفته چهارم بارداری خدمتتان ارائه دهیم.

 

هفته چهارم بارداری چی بخوریم؟

وضعیت بدن شما:

در 4 هفته بارداری، بدن تان شدیدا در تقلا است، زیگوت و رحم شما در این هفته با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. در بعضی از افراد، در اثر لانه گزینی خونریزی رخ می دهد که دلیل آن، جا باز کردن گروه سلولی درون دیواره ی رحم است.

 

خونریزی لانه گزینی خیلی اندک است و معمولا به رنگ صورتی روشن،قرمز روشن یا قهوه ای روشن است و معمولا قبل از زمانی که برای پریودتان در نظر داشتید رخ میدهد.فکر نکنید پریود است و نگران آن هم نباشید.نشانه نادرست بودن وضعیت نیست.

 

از این هفته به بعد ممکن است کمی فشار در شکم تان حس کنید و سینه های شما ممکن است کمی حساستر شوند و حتی کمی بزرگ تر شوند. بین 6 تا 12 روز بعد از لانه گزینی، این توده شروع به آزادسازی هورمون بارداری می کند که به زودی خط روی تست باردار یتان را صورتی یا آبی میکند.

 

جسم زرد (فولیکولی که تخمک را آزاد کرده) برای قوت دادن به بارداری، تا زمانی که جفت تشکیل شود، پروژسترون تولید م یکند که زمان آن تقریبا 6 هفته است.

 

 

نکات بیشتر در هفته چهارم بارداری:

1- خود را در معرض افرادی که دخانیات استعمال می کنند قرار ندهید. تحقیقات نشان داده است که تحت دود قرار گرفتن، می تواند امکان سقط و بارداری خارج از رحم را افزایش دهد، یعنی اگر در منزل یا اطرافیان کسانی هستند که دخانیات مصرف می کنند، بهتر است از آنها فاصله بگیرید و مواظب خودتان و جنین باشید.

2- یوگا؟مطالعه؟خواندن قرآن یا هرچیزی که برای آرامش لازم است انجام دهید.افرادی که استری زیادی دارند ممکن است حاملگی آنها به تاخیر بیفتد.

 

 

هفته چهارم بارداری چی بخوریم؟

حال به پاسخ این سوالکه در هفته چهارم بارداری چی بخوریم میپردازیم.

— اگر عادت دارید همیشه موقع صبح یک فنجان قهوه بنوشید الان که چهارهفته از وضعیت بارداری شما میگذرد باید فکری به حال این وضعیت کنید.

کافئین،نوشیدنی انرژی زا موثری است اما ادرار آور هم است و باعث میشود که کلسیم و مواد مغذی دیگر مورد نیاز برای بارداری قبل از اینکه جذب بدن شود، از آن خارج شود.یکی دیگر از اثرات کافئین، تحریک کننده بودن آن است که باعث ایجاد نوسان در خلق و خو میشود.

 

آزمایشات اخیر نشان می دهد که دو فنجان قهوه در روز مناسب است اما مصرف بیشتر آن(حدود 5 تا 6 فنجان قهوه در روز) خطر سقط جنین را افزایش میدهد.بهتر است همیشه جانب احتیاط را در نظر بگیرید.زمانی که در انتظار بارداری هستید،کافئین را به یک یا دو فنجان کوچک کاهش دهید و یا حتی آنرا کاملا کنار بگذارید.

–آب و نوشیدنی های مفید مانند آبمیوه های طبیعی و شیرکم چرب استفاده کنید.

— میوه و سبزیجات حتما مصرف کنید.

— نان،برن .و غلات فراموش نشود.

— گوشت سفید و قرمز،ماهی و تخم مرغ به حد کافی استفاده کنید. (در خصوص مصرف این بخش خوب مطالعه کنید)

— مصرف پنیر و ماست کم چرب.

نکته اول: کمتر بخورید اما دفعات وعده غذایی رابیشتر کنید. میان وعده ها انرژی شما را در حد متعادل نگه میدارد.این روش برای زمان بارداری خوب است.

نکته دوم: بهر است برای این بخش تغذیه در هر دوره از بارداری حتما با مشاور تغذیه مشورت کنید چرا که به گفته بسیاری از افراد مهم ترین بخش در دوران بارداری تغذیه میباشد.

 

 

توصیه هایی برای پدران:

حال که به سوال: هفته چهارم بارداری چی بخوریم؟ رسیدیم. لازم است توصیه هایی هم برای پدران داشته باشیم.هیجان روز شماری برای مثبت شدن آزمایش بارداری همسرتان میتواند بسیار شدید باشد تا جایی شما درباره ظاهر بچه و یا نحوه ی ایفای نقش پدری خیال پردازی میکنند.

 

الان زمانی است که باید ماساژ دادن را یاد بگیرید. طبقه گفته ی روانشناسان بهترین توصیه بای پدران در هفته چهارم بارداری ماساژ دادن همسرشان است.برای این منظور میتوانید از روغن های بدون بو استفاده کنید و  هر قسمتی را که همسرتان احساس درد میکند شروع به ماساژ دادن کنید. مثلا کف پا ناحیه خوبی برای شروع است.

 

 

 

 

 

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست