داروهای گیاهی برای زنان

داروهای گیاهی برای زنان

داروهای گیاهی برای زنان | گیاه درمانی زنان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این بار میخواهیم مقاله ای تحت عنوان داروهای گیاهی برای زنان منتشر کنیم که امیدواریم استفاده فرمایید.گیاه درمانی نگرانی های خانم ها را نسبت به فقدان میل جنسی، یائسگی، ناباروری و بسیاری ازمشکلات زنانه دیگر درمان می کند.

گیاه درمانی برای زنان در گذشته ها، زنان آموخته بودند که چگونه با استفاده از گیاهان دارویی ومکمل های گیاهی مشکلات مربوط به سلامت و بهداشت زنانه را درمان کنند.

در سال های اخیر،بسیاری از تحقیقات علمی این درمان ها را تایید کرده اند.بسیاری از گیاهان می توانند همچون دارو عمل کرده و مشکلات بهداشتی و نگرانی های خانم ها نسبت به فقدان میل جنسی، یائسگی، ناباروری و بسیاری از مشکلات زنانه دیگر را درمان کنند.بنابراین میتوان گفت مصرف داروهای گیاهی برای زنان جزئی از واجبات زندگی آنها تلقی میشود.

 

خارخاسک:

خارخاسک، یکی از گیاهانی است که نه تنها برای افزایش میل جنسی در خانم ها، بلکه برای آقایان نیز تجویز می شود. این گیاه تولید هورمون (lh) را افزایش داده و مقدار تستوسترون را بیشتر می کند.

معمولا زنانی که میل جنسی آنها کم است، مقدار کمی هورمون تستوسترون در بدن دارند که باافزایش این هورمون، میل جنسی آنها افزایش می یابد.

مزایای استفاده از این گیاه در حفظ و تنظیم ترشح هورمون تستوسترون (th) در بدن است که همین امر و تعادل این هورمون در بدن، ازویژگی های ثانویه مردانه جلوگیری می کند. از آنجایی که یکی از علل گُر گرفتگی در زنان یائسه،ترشح هورمون lh است و عدم تنظیم این هورمون، گر گرفتگی را در دوران یائسگی افزایش می دهد .

 

مارچوبه:

این گیاه در جنگل های انبوه هند رشد کرده و همچون یک تقویت کننده عمل می کند. مارچوبه استرس را نیز از بین می برد . پژوهشگران بر این باورند که یکی از دلایل کاهش میل جنسی، استرس است. به علاوه، این گیاه در تولید شیر در طی شیردهی و درمان ناباروری نیز موثر واقع می شود.

 

کوهوش سیاه:

در سال های اخیر، این گیاه به عنوان درمان گیاهی برای pms و متعادل کننده هورمون های بدن مورداستفاده قرار گرفته و بسیار محبوبیت پیدا کرده است.

خاصیت ضد اسپاسمودیک این گیاه موجب تسکین گرفتگی های عادت ماهانه می شود.

دلیل اصلی گر گرفتگی، ترشح هورمون (lh) است که کوهوش سیاه ترشح این هورمون را در بدن کاهش می دهد و در نتیجه گُر گرفتگی کاهش می یابد. درآلمان از این گیاه به وفور برای درمان سردرد، خستگی و درد مفاصل در دوران یائسگی استفاده می شود.

داروهای گیاهی برای زنان

گل گاوزبان:

اگر چه روغن گل گاوزبان به اندازه روغن گل پامچال شناخته شده نیست، اما در مقایسه با آن غلظت بالاتری از اسید گامالینولئیک (gla) دارد.بنابراین این هم یکی از داروهای گیاهی برای زنان محسوب میشود.

 

افزایش باروری در زنان:

قبل از توسعه روش های مدرن باروری، درمان های گیاهی، قرن ها در میان بیشتر ملل کارایی داشته اند. اگر هر یک از این گیاهان را در دوز مناسب استفاده کنید، هیچ ضرری نخواهند داشت.اگرچه توصیه ما به تمام خوانندگان این است که قبل از مصرف هر نوع داروی گیاهی با پزشک مشورت کنند؛ به خصوص اگر هم زمان داروی شیمیایی مصرف می کنند.

تاثیر برخی از داروهای گیاهی زمانیکه با هم مصرف شوند، بیشتر خواهد شد؛ اما برخی از آنها نیز روی داروهای شیمیایی تاثیر منفی دارند و خواص آنها را از بین می برند.

داروهای گیاهی موثر در باروری، شرایط مناسبی را در بدن برای تخمک گذاری و بارداری ایجاد کرده و با حفظ تعادل سیستمیک میان دستگاه تناسلی زنانه، سلامت رحم، تخمدان ها و لوله های فالوپ را تضمین می کنند.

 

 شیرین بیان:

این گیاه به طور عمده نوسانات هورمونی را برطرف می کند و با بهبود غده آدرنال، انرژی را افزایش واسترس را کاهش می دهد. در ضمن به هضم غذا کمک می کند و یک ملین است.

 

گزنه:

گزنه هم یکی دیگر از داروهای گیاهی برای زنان محسوب میشود. با توجه به اینکه این گیاه سرشار از کلروفیل، پروتئین، کلسیم، آهن و ویتامین k است، در باروری وتقویت کلیه و تحریک و تنظیم ترشحات غده آدرنال موثر است.

هورمون های بدن را تنظیم می کند و تخمک گذاری و قاعدگی را بهبود می بخشد. این گیاه یکی از غنی ترین منابع گیاهی و سرشار از اسید
فولیک است و به سلامت جنین کمک می کند.

 

 

بیشتربخوانید |: برترین مقالات کودکانه و مادرانه در سال 96

برچسب ها |: گیاهان دارویی زنان – داروهایی گیاهی افزایش میل جنسی در خانم هاگیاه درمانی زنان

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست